מי אני ומה הסיפור שלי

About Me

"לכל סיפור יש התחלה, אמצע וסוף.
לאו דווקא בסדר הזה" (ז'אן לוק גודאר)

אז שנתחיל מהסוף? משנת 2016 אני מלווה עורכי דין, מגשרים ומנהלים בתהליכי פיתוח עסקי ואישי.
הליווי נעשה בתהליכים אישיים, או קבוצתיים, בסדנאות ובהרצאות.
זה קורה בתל-אביב, בשוהם, בזום, בטלפון ולעיתים אצל הלקוח.

בדרך כלל, אחרי ההצגה העצמית הקצרה הזאת, אני נשאלת מספר שאלות:
מה זה פיתוח עסקי ואישי? (עסקי או אישי? תחליטי)
מה הכשיר אותי לזה?
למה דווקא עורכי דין, מגשרים ומנהלים?

מירי ספיר
חתימה מירי ספיר

מה זה פיתוח עסקי ואישי?

באנו לעולם, בין היתר, כדי להתפתח. חלק מההתפתחות שלנו הוא דרך "העסק", או ה"עיסוק" שלנו (כעצמאים או כשכירים).
כל שינוי והתפתחות שאני עושה בעסק שלי בא לידי ביטוי בתחומים האישיים שלי ולהיפך. ולכן, מבחינתי כל מה שהלקוח שלי מביא איתו לחדר, רלוונטי. נושאים "אישיים" יכולים להיות רלוונטיים מאוד לעסק ולהיפך.
אנחנו מנהלים מערכות יחסים עם הלקוחות שלנו, עם העובדים, עם הספקים, עם השותפים, עם המעסיק וכו'. האתגרים או "העניינים" שבגללם אנחנו "תקועים" בעסק, יהיו בהרבה מקרים אותם אתגרים (בבסיסם), שאנו חווים בחיים האישיים (אם כי ב"מופעים" אחרים).
דוגמאות?
אם יש לי קושי להגיד "לא" לעובד שמבקש העלאה במשכורת, או ללקוח שמבקש את הזמינות שלי 24/7, ייתכן שיש לי קושי להציב גבולות וזה יבוא לידי ביטוי גם בחיים האישיים שלי, כשאני צריכה להגיד "לא", לבקשה של חבר, בן משפחה או שכן.
אם אני מתקשה לשווק את העסק שלי, יכול להיות שזה נובע מחוסר בטחון עצמי, ואני אראה את הקושי הזה במערכות יחסים נוספות שלי, למשל בזוגיות.

איך הכל התחיל?

בשנת 1992 הוסמכתי כעורכת דין לאחר לימודים באוניברסיטת תל-אביב, טרום התמחות והתמחות בבתי משפט ובמשרדי עורכי דין.
לאחר צבירת נסיון במשפט האזרחי השלב הבא היה לממש את המהות היזמית והמנהלת שבי. סיימתי תואר שני במינהל עסקים, עם התמחות בשיווק, ויצאתי לדרך, אבל עדיין לא הרגשתי שמצאתי את דרכי.
אני תלמידה נצחית, אז ב-1999 נרשמתי לקורס גישור בלשכת עורכי הדין והתאהבתי בעולם הזה של יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות. הקשבה, תקשורת, משא ומתן, לקיחת אחריות. וואו. הרגשתי שראיתי את האור.
ואז, הגעתי לעבודה "זמנית" בלשכת עורכי הדין. רק להקים פורומים מקצועיים, רק המכרז לכנס השנתי… מפה לשם מצאתי את עצמי שותפה להקמה ולניהול הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין, הקמה ומנכ"לות של המכון להשתלמות עורכי דין, ובסך הכל העבודה הזמנית הפכה ל-16 שנות עבודה. זכיתי לעבוד לצידם של שופטים, עורכי דין, אנשי אקדמיה, רובם מהמעולים שבמעולים. זכיתי לעבוד עם צוות עובדות מדויק, מוכשר ומסור, שכל מנהלת יכולה רק לחלום עליו.
התלמידה הנצחית שבי לא נחה. בעקבות משבר משפחתי קשה מאוד, התחלתי לשאול שאלות נוקבות: מי אני? אילו חלומות אני עוד רוצה להגשים? מה המשמעות שאני מחפשת בחיים? מה המסע שלי?
התחלתי את המסע החדש שלי. מסעות התפתחות, סדנאות, קורס מאמנים, תטא הילינג, תהליכים אישיים, מיינדפולנס, מדיטציות, דמיון מודרך, רייקי, תקשור, משחק, ציור אינטואטיבי, אורתופדיה רגשית, חיבורים מכל הסוגים בין גוף לנפש לנשמה. חקרתי, העמקתי, הדרכתי, אימנתי, ליוויתי תהליכים אישיים, הכל בהתנדבות, עד שב-2015 סיימתי את הדרך שלי בלשכת עורכי הדין, ומיד לאחר מכן אירע המפץ הגדול.
המפץ הגדול
הקמתי את העסק החדש שלי פיתוח עסקי ואישי. כל מה שלמדתי וכל מה שעסקתי בו בחיים המקצועיים והאישיים שלי התחבר לעיסוק הזה, לשליחות הזו. חיבור בין תהליכי פיתוח עסקי לתהליכי התפתחות אישית.

אני מאמינה

אני מאמינה באדם.
אני מאמינה שבאנו לעולם, בין היתר, לעבור תהליכי התפתחות, צמיחה, גדילה, התמרה, תנועה.
אני מאמינה בחיבורים ועוסקת בזה למעשה כל חיי.
אני מאמינה ברוחניות פרקטית, בחיבור בין חומר לרוח.
אני מאמינה שבאנו לעולם לקבל שפע של מתנות מהיקום. יש לנו יכולת מופלאה לברוא ולבחור את מציאות חיינו.
אני מיישמת את כל מה שאני מדברת עליו גם בחיים שלי. I walk the talk. אני בו זמנית גם אדם מאוד יציב ומתמיד, צועדת על קרקע בטוחה, וביחד עם זה אני עושה כל הזמן טרנספורמציות, תודעתית, אנרגטית, רגשית ופיסית.
אני מאמינה בלמידה והתפתחות כל הזמן. ממשיכה ללמוד ולהתפתח גם בקורסים וסדנאות וגם בתהליכים אישיים ואת כל זה גם מעבירה הלאה. זו השליחות שלי. בתשוקה גדולה ובהנאה צרופה.
אני תלמידה ומורה נצחית.

מי הלקוחות שלי?

עורכי דין

זה מקצוע של שליחות מופלאה. בשבילי זה היה הגשמה של חלום להיות אבירת צדק. חלקנו לפעמים מתבלבלים בדרך, כי המציאות לעיתים מאתגרת (ועיתים מאתגרת ממש), אבל אני מאמינה במקצוע הזה ומאמינה שרובנו בחרנו בו מהלב. אני אוהבת מאוד לעבוד עם עורכי דין שפתוחים לעבודה ולתהליך, ולסייע להם להגשים את החזון, המטרות והיעדים שלהם.

מגשרים

את קורס הגישור הראשון שלי עשיתי במאי 1999 בוועד מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין. מאז, עשיתי עוד קורס גישור, קורס לגירושין בשיתוף פעולה, קורסים לניהול משא ומתן ועוד. גישור הוא כלי נהדר ליישוב סכסוכים, והוא שפה חדשה, תודעה חדשה. זהו תחום שהולך ומתפתח, ופוטנציאל הגדילה שלו הוא עצום. בניגוד לעבר, היום אנחנו כבר יודעים שגישור בהחלט מתאים לתנאי הארץ ויושביה, ולהערכתי הוא עומד לגדול עוד ועוד. זו שליחות בשבילי לסייע למגשרות ולמגשרים לפתח ולהגדיל את פרקטיקת הגישור שלהם.

מנהלים

אני בוגרת תואר שני במינהל עסקים עם התמחות בשיווק מאוניברסיטת בר-אילן. בין השנים 1999 עד 2015, שימשתי כמנכ"לית המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין וכמנהלת הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין והייתי שותפה לייסודם. מגיל צעיר הייתי יזמית ומנהלת. כבר בגיל 12 (ובמקביל למשרת מורה פרטית ), פתחתי קייטנה לילדי השכונה, ניהלתי אותה ואף העסקתי "עובדים". במשך השנים, התחילו להגיע אלי לתהליכים מנהלים בעקבות המלצות של לקוחות, עם שאלות של רה-ארגון, ניהול עובדים, ניהול זמן ועוד. אני רואה איך לפעמים בתהליך קצר מאוד אני מצליחה "לשנות סדרי עולם" בתוך ארגונים (לרבות משרדי עורכי דין), והכי חשוב להטמיע את השינויים.

מי ומה עוד?

החל משנת 2007 אני במסע התפתחות מתמיד. אני בוגרת של עשרות קורסים וסדנאות בתחומי האימון והטיפול, חלקם פרטתי למעלה. באופן טבעי אני מכירה הרבה מאוד אנשי מקצוע בתחום, ששמחים לקבל ממני פרספקטיבות עיסקיות וניהוליות בשפה שמובנת ונגישה להם. אני מרגישה סיפוק ומשמעות בחיבור בין העולם ה"חומרי" לעולם ה"רוחני".

אני מזמינה אותך לפנות אלי לתיאום שיחת היכרות טלפונית קצרה (ללא עלות) לבדיקת התאמה

דילוג לתוכן